jmail's
software

ostatnie realizacje

Usługi

Świadczymy różnorakie usługi informatyczne. Głównie koncentrujemy się na programowaniu, jednak wszystko co związane z informatyką nas interesuje.


Programowanie

Programujemy głównie aplikacje webowe. Tworzymy sklepy, wizytówki, blogi, zaawansowane aplikacje. W oparciu o rozmowę z klientem i wywiad w zakresie wymagań, tworzymy specyfikację a następnie doradzamy dobór technologii.

Preferujemy:

- ColdFusion - bardzo wydajna technologia programistyczna. Jeżeli tylko Twoja aplikacja będzie wymagała dużej wydajności i skalowalności, doradzimy Ci wybór tej technologii. ColdFusion jest kompilowane "w dół" do Javy, natomiast samo tworzenie aplikacji jest dużo szybsze i wygodniejsze. Wykorzystujemy darmowe rozwiązania dla tej technologii, dostarczane przez producenta serwera JBoss czy systemu RedHat. Wszystkie aplikacje napisane przez nas w ColdFusion wykonane są w oparciu o framework ColdFusion on Wheels ( http://cfwheels.org ) dzięki czemu aplikacje są programowane obiektowo i z zachowaniem metodologii MVC.
- PHP - najpopularniejsza technologia programistyczna, dostępna na większości serwerów. Wszystkie aplikacje napisane przez nas w PHP wykonane są w oparciu o framework CakePHP ( http://cakephp.org ) dzięki czemu aplikacje są programowane obiektowo i z zachowaniem metodologii MVC.
- Java - kontakt z Javą mamy sporadczyny i wynika to przede wszystkim z tego, że tworzenie aplikacji w Javie jest dla nas dużo wolniejsze niż napisanie takiego samego programu w technologii ColdFusion a efekt docelowy jest dokładnie taki sam - skompilowanie do Javy. Jeżeli podejmujemy się pracy w Javie używamy Java Server Faces w połączeniu z Hibernate lub korzystamy z frameworka Grails

W przypadku programowania aplikacji desktopowych używamy tylko i wyłącznie .NET w języku C#

Większość aplikacji potrzebuje do swojego działania bazy danych. Znamy i wykorzystujemy aktywnie w naszych aplikacjach następujące systemy bazodanowe:

- PostgreSQL
- Microsoft SQL Server
- MySQL

w przypadku wymogów stawianych przez klientów dostosowujemy nasze aplikacje do innych systemów bazodanoych (Oracle, InterBase / FireBird, DB2, SQL lite i inne).


Wdrożenia

Wdrażamy gotowe aplikacje na potrzeby klientów:

- blogi - WordPress, Mango itp.
- fora - PHP BB, Galeon Forums itp.
- CMS - thetaCMS, joomla itp.
- zarządzanie projektami - MantisBT, Redmine itp.

Jeżeli potrzebujesz wdrożenia innej aplikacji - zapytaj nas o to. Na pewno znajdziemy sensowne rozwiązanie w przystępnej cenie.


Administracja

Konfigurujemy i administrujemy serwerami opartymi o systemy:

- Windows
- Ubuntu

Wdrożenia i zarządzanie obejmują na przykład:

- instalacja i konfiguracja systemu
- bazy danych (PostgreSQL, Microsoft SQL Server, MySQL)
- serwer WWW (Apache, IIS)
- kontener serwletów (Apache Tomcat, JBoss, Jetty)
- firewalle
- serwery pocztowe
- serwery FTP
- serwery SVN
i inne


Zapraszamy do kontaktu