jmail's
software

ostatnie realizacje

O nas

Jesteśmy grupą młodych programistów, dla których misją stało się wynoszenie programowania na najwyższy z możliwych poziomów jaki jesteśmy w stanie osiągnąć. Niesutanne dokształcanie i rozwijanie, oraz zepołowa praca sprawiają, że nasze aplikacje powstają bardzo sprawnie i zgodnie z wszystkimi przyjętymi standardami.

Polecamy wykorzystanie tylko najlepszych technologii. Staramy się nie wykorzystywać technologii, które posiadają ograniczenia, bądź wypadają poniżej przeciętnej w testach jakościowo - wydajnościowych.

Technologie programistyczne:

Skierowaliśmy naszą uwagę na technologię ColdFusion, która jest nieustannie rozwijana i oferuje wiele opcji niedostępnych w innych rozwiązaniach. Technologia ta wydajnościowo wypada znacznie lepiej niż konkurencyjne rozwiązania jak PHP czy ASP.NET. Doskonale współpracuje z serwerami bazodanowymi, posiada doskonałą integrację z formularzami flash'owymi (są tworzone z poziomu kodu CFScript'a), technologią PDF czy technologią FlashPaper. Wbudowane wykresy flash'owe, gotowe formatki (kalendarz, pola maskowane itp.) sprawiają, że tworzenie aplikacji staję się niezwykle przyjemne.

Podsumowując należałoby jeszcze dodać informację o Administratorze wbudowanym w serwer ColdFusion. Administrator ten umożliwia z poziomu graficznego zarządzanie serwerem, co jest dość poważnym problemem w przypadku PHP (konieczność edycji pliku .ini), jak również umożliwia wprowadzanie nawet bardzo poważnych zmian w konfiguracji, bez koniecznośći restartowania usługi.

Producent: Adobe

Bazy danych:

Od samego początku wykorzystujemy tylko sprawdzone rozwiązania bazodanowe, potrafiące sprostać wymaganiom jakie stawiamy, tworząc aplikacje raportujące, przetwarzające znaczne ilości danych. Bazy danych rzędu kilkudziesięciu megabajtów są bardzo małymi bazami danych. Z naszych doświadczeń wynika, iż najlepiej do rozwiązań bazodanowych sprawdzają się: MS SQL Server i PostgreSQL.

MS SQL Server jest produktem komercyjnym, płatnym. Niestety nie jest to tani produkt, aczkolwiek cena jest naszym zdaniem adekwatna do możliwości jakie oferuje. Każdy programista bazodanowy, który miał do czynienia z tym serwerem, na pewno odczuł satysfakcę z tworzenia baz danych w tym rozwiązaniu.

Producent: Microsoft

Jeżeli kogoś nie stać na zakup licencji na MS SQL Server, radzimy skorzystać z bardzo dobrego rozwiązania bezpłatnego jakim jest PostgreSQL. Jest to serwer bazodanowy, umozliwiający tworzenie relacyjnych i analitycznych baz danych. Dla rozwiązań średnich będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Co do rozwiązań bardzo dużych napotkaliśmy pewne problemy związane z wielkością bazy danych. Największą jednak bolączką tego rozwiązania jest komplatny brak komercyjnego wsparcia na terenie naszego kraju.

Producent: PostgreSQL